Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2021 Jūnijs > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Jaunumi


Meklēt:

Personiskais galvojums kā papildus garantija.

08-06-2021

Vai Jums ir nācies saskarties ar situāciju, kad partneris, kurš Jums ir parādā uzsāk maksātnespējas procesu un Jūs saprotat, ka izredzes atgūt parādu samazinās?! Kā nodrošināties šādās situācijās?

 

Pret šādiem gadījumiem sevi pasargāt var un vajag, tāpēc vienmēr iesakām iekļaut savos līgumos punktu ar personisko galvojumu. Тas nozīmē, ka gadījumos, kad partnera uzņēmums uzsāk maksātnespēju vai tiek likvidēts, Jūs varat vērsties ar parāda piedziņu pret galvotāju. Pēc pieredzes varam teikt - tas strādā!

 

Galvojums vai solidārā atbildība – tā ir papildus garantija, kas aizsargās Jūs gadījumā, kad Jūsu partneris kādu iemeslu dēļ nepilda līguma nosacījumus. Ir savi iemesli, kāpēc rēķini netiek apmaksāti vai tiek kavēti termiņi, taču kā rāda prakse dažādās darbības sfērās - tiem līgumiem, kuros ir iekļauts punkts par personisko galvojumu, rēķinu apmaksa norit veiksmīgāk.

 

Personiskais galvojums – tā ir trešās personas apņemšanās (pienākums) veikt apmaksu parādnieka vietā, ja parādnieks nepilda savas saistības.

 

Iekļaujot līgumos punktu par galvojumu, ir jāpievērš uzmanība tā formulējumam, jo pavirši sastādīts formulējums nedos vēlamo rezultātu, proti, būs tikai bezjēdzīgs punkts līgumā. Tāpēc noteikti pievērsiet uzmanību korektam galvojuma formulējumam!

 

Visbiežāk galvojuma līgumā ir punkts par solidāru atbildību, kurš nozīmē, ka pamatparādnieks (pircējs) un galvotājs solidāri (tas it vienlaicīgi un vienādi) atbild kreditora (pārdevēja) priekšā. Šo līgumu visbiežāk paraksta kreditors un galvotājs, taču tas nav pareizi! Solidārā atbildība var stāties spēkā tikai, ja līgumu, kurā ir punkts par to, ir parakstījis arī pamatparādnieks (pircējs).

 

Solidāras atbildības norādīšana līgumā nozīmē ātrāku parāda piedziņas iespēju, proti, piedziņas process notiek uzreiz no visām personām – ja pamatparādniekam nav līdzekļu, ar kuriem segt parādu, piemēram, situācijās, kad uzņēmums ir tukšs un visi aktīvi jau ir pārvirzīti citur, tad piedziņa tiek īstenota uzreiz no kopparādnieka, kas galvo solidāri - proti no fiziskas vai juridiskas personas.

 

Ja darījums tiek slēgts starp juridiskām personām, tad solidāru atbildību var uzņemties arī uzņēmuma valdes loceklis kā fiziskā persona.

 

Par galvojumu, citiem vērtīgiem līguma punktiem un šķīrējtiesvedību tiek stāstīts mūsu bezmaksas vebinārā “Šķīrējtiesvedība no A līdz Z”.

 

Atsevišķu galvojuma līguma (№14) paraugu atradīsiet mūsu mājaslapā, sadaļā Atbalsts - Tipveida dokumentu paraugi!

 

Jautājumu gadījumā zvaniet: +371 67365100 vai rakstiet: info@court.lv.Komentāri


Nav komentāru...    Rakstīt komentāru