Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2022 Aprīlis > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Jaunumi


Meklēt:

Kur internetā meklēt informāciju par partneri?

1
20-04-2022

Uz šo dienu nav iedomājama ikdiena bez interneta un tur pieejamās informācijas. Atvērtie interneta avoti var sniegt ļoti daudz. Ir svarīgi atcerēties, ka Jūsu uzņēmums un tā attīstība ir atkarīga no Jūsu darījumiem un to veiksmīga iznākuma. Tāpēc nereti saņemam jautājumus par to, kur meklēt informāciju par savu potenciālo sadarbības partneri un vai šāda informācija ir atrodama interneta resursos?

 

Nepieciešamība meklēt informāciju par potenciālo sadarbības partneri parasti rodas situācijās, kad Jums ir procesā darījums ar jaunu sadarbības partneri un Jūs nezināt dotā uzņēmuma reputāciju, tādēļ vēlaties nodrošināties, savlaicīgi noskaidrojot pieejamo informāciju. Tāpat var būt situācijas, kad Jums ir nepieciešams sadarbības partneris, proti, sākat sniegt jaunu pakalpojumu vai vēlaties paplašināties ārpus valsts, bet nezināt, ar kuru uzņēmumu varētu sadarboties - arī šādos gadījumos tiek meklēta publiski pieejama informācija. Taču šajos abos augstāk minētajos meklējumos var gadīties arī dažādi zemūdens akmeņi.

 

Ja nepieciešams pārbaudīt potenciālo sadarbības partneri

Internetā pieejamā potenciālā sadarbības partnera mājaslapa (ja tāda vispār ir) nav drošākais un uzticamākais informācijas saņemšanas avots, jo tajā noteikti netiek publiskotas uzņēmuma iespējamās finanšu grūtības. Uzņēmums savā mājaslapā ievieto tikai to informāciju, kuru vēlas publiskot un noslēpj visu, kas varētu likt potenciālajiem partneriem šaubīties par darījuma noslēgšanu. Lai izvērtētu darījuma partneri, ir ieteicams izmantot publiski pieejamos datus. Izmantojot dažādās interneta vietnēs esošos meklēšanas rīkus, var iegūt publiskajā telpā esošu informāciju par potenciālo darījuma partneri. Lielākā daļa publiski pieejamās informācijas ir atrodama valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī komersantu izveidotajos reģistros un datubāzēs.

 

Apskatot publiski pieejamos resursus, ieteicams pievērst uzmanību vai atrodamā informācija palīdz atbildēt uz sekojošiem jautājumiem:

  1. Vai ir pieejamas sūdzības un atsauksmes par potenciālo partneri - kas un kad ir veicis ierakstus, piemēram, www.sudzibas.lv?
  2. Vai darījuma partnera mājaslapa ir pārskatāma, norādīti visi uzņēmuma rekvizīti un kontaktinformācija?
  3. Vai darījuma partneris ir reģistrēts un ieguvis nepieciešamās atļaujas un licences (ja darbība ir licencējama), https://www6.vid.gov.lv/AP?
  4. Vai darījumu veic persona, kura ir tiesīga rīkoties darījuma partnera vārdā, https://info.ur.gov.lv?
  5. Vai darījuma partneris var uzrādīt/sniegt dokumentus un informāciju par preču izcelsmi, ražotāju, preču specifikāciju, ja tādai ir jābūt, kvalitātes atbilstību?
  6. Vai uzņēmumam ir nodokļu parādi, https://www6.vid.gov.lv/NPAR?
  7. Vai uzņēmums ir PVN maksātātājs, https://www6.vid.gov.lv/PVN?

 

Plašu informāciju par darījuma partneri, tā pilnvarotām personām, saistībām var iegūt no Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra publiski pieejamās datu bāzes, SIA “LURSOFT IT” un SIA “Firmas.lv”. Tāpat Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā, sadaļā “Publiskojamo datu bāze” var iegūt galveno informāciju par uzņēmumu un tā darbības rezultātiem.

 

Ja meklējat potenciālo sadarbības partneri ārvalstīs

Uzņēmējiem, kas meklē sadarbības partnerus ārpus valsts, parasti iesaka pievērst uzmanību vēlamā sadarbības partnera attiecīgās valsts likumdošanai. Lai arī Eiropas Savienībā ir vienotas likumdošanas normas, katrā valstī var būt savas juridiskās nianses, kuras nepieciešams zināt. Tāpat ārvalstu uzņēmumus var pārbaudīt katras valsts uzņēmumu reģistrā vai publiski pieejamās datu bāzēs. Internetā pieejamo mājaslapu sarakstu, kur varat pārbaudīt savu potenciālo partneri varat atrast šeit.

 

Tāpat der zināt, ka iespējamā sadarbības partnera meklēšanu ārvalstīs var uzticēt kompetentai iestādei, kam ar to ir pieredze, piemēram, LIAA (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) var palīdzēt atrast biznesa partnerus ārvalstīs. Šādu atbalstu var sniegt gan LIAA pārstāvniecības 19 valstīs, gan EEN projekts. EEN ir Eiropas Komisijas (EK) projekts, kurā LIAA ir iesaistījusies jau 11 gadus un kura mērķis ir palīdzēt maziem un vidējiem uzņēmumiem starptautiski attīstīties. Sīkāk par šīm iespējām varat uzzināt šeit.

 

Pārbaudiet informāciju par savu sadarbības partneri, kuru atrodiet internetā, bet ņemiet vērā, ka tā var būt neuzticama, vienpusīga vai nepatiesa. Tāpēc pārbaudiet to vairākos interneta resursos! Esiet droši un pārliecināti slēdzot darījumus gan vietējā, gan starptautiskā tirgū!

 

Jautājumu gadījumā zvaniet: +371 67365100, +371 25156055 vai rakstiet: info@court.lv.Komentāri

Дарья (20.04.2022 14:56)

Полезная информация!
Rakstīt komentāru