News

News calendar

<< < 2021 October > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News


Search:

Rīgas šķīrējtiesa turpina risināt strīdus jautājumus jebkurā laikā un vietā!

12-10-2021

Rīgas šķīrējtiesa pielāgojas pasaules tendencēm un valsts pasludinātiem nosacījumiem! Mēs sniedzam Jums iespēju neapstāties un biznesa strīdus risināt arī attālināti!

 

Kā risināt strīdus, ārkartējas situācijas laikā?!

 

Oficiālā komunikācija Online

Oficiālai saziņai ar Rīgas šķīrējtiesu var izmantot elektronisko pastu: kanceleja@court.lv. Šķīrējtiesas sagatavotie dokumenti pusēm var tikt nosūtīti uz norādīto elektronisko pastu, kā arī Jūs varat šķīrējtiesā iesniegt dokumentus elektroniskā pasta sūtījumā. Lai izmantotu šo iespēju pusei ir jāizpilda Šķīrējtiesu likuma 31. panta pirmajā un trešajā daļā noteiktie nosacījumi: “minētos dokumentus elektroniskā pasta sūtījumā nosūta, ja puse ir paziņojusi šķīrējtiesai, ka piekrīt saziņai ar šķīrējtiesu izmantot elektronisko pastu”. Ja Jūs vēlaties saziņai ar Rīgas šķīrējtiesu izmantot elektronisko pastu, Jums ir jāiesniedz rakstveida piekrišana. Dokumenta paraugu Jūs varat atrast šeit (21. dokuments).

 

Dokumentu iesniegšana Online

Elektroniskā veidā prasītājs var atsūtīt ar drošu elektronisko parakstu parakstītus:

  1. prasības pieteikumu;
  2. pieteikumam pievienojamos dokumentus, t.i. dokumentu orģinālus parakstītus ar drošu elektronisko parakstu vai dokumentu kopijas (scan) ar atzīmi “Kopija” dokumenta labajā augšējā daļā, ar atzīmi “Kopija pareiza” dokumenta apakšējā kreisajā daļā, norādot kopijas apliecinātaja Vārdu, Uzvārdu, personas kodu, parakstītus ar drošu elektronisko paraksttiesīgas personas parakstu;
  3. ieskenētu ar elektronisko parakstu parakstītu dokumentu, kas apliecina, ka ir veikta šķīrējtiesas tiesvedības izdevumu apmaksa.

 

Dokumentu bezkontakta iesniegšana

Rīgas šķīrējtiesa atrodas adresē: Vecpilsētas iela 19, Rīgā. Jūs var izmantot ierasto dokumentu iesniegšanas veidu - sūtīt tos pa pastu vai izvelēties kurjera pakalpojumus. Kā arī šīs ēkas pirmajā stāvā atrodas apsargs, kuram Jūs varat atstāt aploksni ar uzrakstu “Rīgas šķīrējtiesai”.

 

Strīdu izskatīšana Online izmantojot videokonferenci

Jebkura procesa puse var vērsties šķīrējtiesā ar lūgumu piedalīties tiesvedības procesā izmantojot videokonferenci. Neatkarīgi no tā, kur Jūs atrodaties kā procesa dalībnieks, Latvijā vai Amerikā, Jums nav nepieciešams fiziski ierasties Rīgas šķīrējtiesas telpās, kurās notiks šķīrējtiesas process. Līdz ārkārtas situācijas beigām Latvijā, lietas dalībnieki, kuri pieprasīs rīkot tiesas sēdi online, izmantojot videokonferenci, būs atbrīvoti no tiesvedības izmaksām par videokonferences nodrošināšanas pakalpojumiem. Dokumenta paraugu Jūs varat atrast šeit (27. dokuments).

 

Strīdu izšķiršana bez pušu klātbūtnes

  • Rakstisks process, kura pamatā ir iesniegtie dokumenti. Rīgas šķīrējtiesā pastāv iespēja rakstiski izskatīt strīdu bez pušu līdzdalības. Tas būtu skaidri jānosaka līgumā izveloties atbilstošu šķīrējtiesas atrunu. (Atrunu variantus atradīsiet pēc saites šeit). Tāpat purses, ja līgumā nav noteikts rakstveida process, var iesniegt rakstisku lūgumu izskatīt strīdu bez pušu klātbūtnes, pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem.
  • Mutisks process + paziņojums par tiesas procesu bez puses klātbūtnes. Ja līgumā nav precīzi noteikts, kādam jābūt strīda izšķiršanas procesam, vai arī tiek norādīts, ka strīds izskatāms mutvārdu procesā, pusei ir iespēja uzrakstīt iesniegumu, kurā tiek lūgts rīkot tiesas sēdi bez tās klātbūtnes, norādot savu attieksmi pret prasību un lietu (vienkārši sakot, ar to, kam Jūs piekrītat, un ar to, kam nepiekrītat, un skaidrojumi tam). Lūguma paraugu varat apskatīt pēc saites šeit (7. dokuments). Atgādinām, ka tiesas sēde var notikt arī bez dotā paziņojuma, jo šķīrējtiesas process to atļauj, tomēr, ja lietas materiālos ir šads iesniegums - šķīrējtiesnesis, pieņemot lēmumu, ņems vērā Jūsu pausto attieksmi pret prasību.

 

Online sekošana tiesas procesam - virtuālais personīgais kabinets

Tas ir ērts resurss, kurā Jūs varat saņemt informāciju, kādā stadijā atrodas konkrētā lieta. Jūs varat sekot lietas izskatīšanai Online režīmā – no tās iesniegšanas līdz sprieduma izsūtīšanas brīdim. Jebkurā laikā un vietā, Jūs varat sekot līdzi un kontrolēt tiesvedības termiņus, caurskatīt informāciju par iesniegtām lietām un pievienotajiem dokumentiem, uzzināt tiesas sēdes datumu un daudz ko citu. Personiskais kabinets ļauj saglabāt procesa konfidencialitāti un Jūs vienmēr esat informēts par lietas izskatīšanas virzību. 

 

Viena no galvenajām šķīrējtiesas procesa priekšrocībām - tā ir ātra strīdu izšķiršana un vienkāršota izskatīšanas procedūra. Izmantojot iepriekš minētās iespējas, procesu var vēl vairāk vienkāršot un paātrināt, tādā veidāi iegūstot laiku, kā arī, ņemot vērā pašreizējo situāciju pasaulē, neapstādināt savu biznesu! Un mēs no savas puses darām visu iespējamo, lai Jums būtu ērti risināt strīdus jautājumus!

 

Jautājumu gadījumā zvaniet: +371 67365100, +371 25156055 vai rakstiet: info@court.lv.Comments


No comments...    Write comment